Forum - Kulturystyczne

Zapraszamy na www.metankoksy.pl.tl ! :)

Ogłoszenie

!! ~~ZAREJESTRUJ SIE JUZ DZIS NA TYM O TO FORUM ZA DARMO~~ !!

#1 2010-05-25 18:31:43

Koki

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 44
Punktów :   

!! PIERWSZY CYKL - pod kreską

Każdy ćwiczący, później lub wcześniej zastanawia się nad sięgnięciem po niedozwolone środki dopingujące. Od razu wyjaśnijmy sobie, że nie ma ,,odpowiedniego" wieku na doping. Wyznacznikiem nie jest też nasz rozmiar, obwód bicepsa, waga czy siła. Wszystko zależy od naszego podejścia do tego sportu! Ćwiczymy sumiennie, stosujemy dietę, bierzemy odżywki a mimo to nasze wyniki nas nie zadowalają, wtedy możemy pomyśleć o koksie.
Jak się do tego zabrać? Wydaje się to bardzo proste - kupujemy i walimy, za miesiąc jesteśmy duzi i silni - Nic bardziej mylnego!
Dobór środka, jak i przygotowanie do cyklu musi być starannie zaplanowane!
Pamiętajcie, żeby nie brać się do tego od dupy strony! Kupie sobie 10omek, będę duży - kij z tym co będzie potem. Zaplanujcie to starannie!
Przede wszystkim - co chcecie na cyklu osiągnąć, ile funduszy możecie na to przeznaczyć. Zazwyczaj chodzi o masę, masę, masę - ustalamy zatem porządną dietę masową, trening masowy i myślimy o doborze środka. Jako, że to pierwszy cykl wybieramy jeden środek. Dawki też nie powinny być wygórowane, sugerowałbym - minimalne, żeby zobaczyć naszą tolerancję na saa, a poza tym takie dawki też dadzą nam ,,kopa". Teraz najważniejsze - wybór środka. Propozycji jest kilka - npp, testosterone prolongatum, testosterone propionate, matenabol. Na co się zdecydować? Jeżeli boimy się igły (jak większość zaczynających) wybieramy metanabol. Ja jednak go nie polecam jako środka na 1cykl - jest toksyczny dla wątroby, a w późniejszym okresie i tak będziemy musieli zdecydować się na igiełki. Zatem npp, prolo czy prop? Ja obstaje przy Prolongatum. Iniekcji nie trzeba dokonywać często, przyrosty są w miarę stabilne, łagodne zejście i odblokowanie. Ale czy to znaczy, że propionat czy Nandrolone phenylopriopionate(npp) to zły wybór? Oczywiście, że nie! Jeżeli nie straszne jest nam kłucie się co 2 dni - to możemy wybrać te środki, są naprawdę bardzo skuteczne, nie powodują dużych skutków ubocznych.
Jak to ma wyglądać w praktyce?
Jeżeli decydujemy się na Testosteron Prolongatum dawkowanie wygląda następująco: Przez 10tygodni (1-10) bierzemy 200mg tego środka co 5dni (200c5d) dokonując iniekcji.
Przy npp przez 6tygodni 50mg co 2 dni tak samo przy propionacie. Jeżeli decydujemy się na metanabol to 4tygodnie wystarczą. Bierzemy 15mg codziennie.
Pamiętajmy o odblokowaniu!! Jest to kto wie czy nie ważniejsza czynność niż sam cykl. To prawidłowe odblokowanie warunkuje powrót naszego organizmu do normalności.
Co na odblok? Clomid, Tamoxifen, hCG - jak je dawkować, do czego służą? -> tu macie to precyzyjnie wyjaśnione ->http://www.animalpak.pl/forum/viewtopic.php?t=1171<-
jeżeli zdecydowałeś się rozpocząć przygodę z saa pamiętaj, żeby dobrze to zaplanować. Nie zapomnij o trzymaniu diety przed, na i po cyklu (trzymaj ją cały czas), o suplementacji na i po cyklu, w celu ,,utwardzenia" tego co zdobyliśmy oraz o tym by zrobić to z głową i dobrze zaplanować.


I jeszcze drugi artykuł o pierwszym cyklu. Mam nadzieje, że wam się przyda

Każda osoba trenująca na siłowni po pewnym czasie staje przed dylematem: brać sterydy czy nie brać? Wiele z nich pomyśli sobie “To jeszcze nie czas, nie będę brać” i odkłada sobie odpowiedź na pytanie, które i tak będzie ją co jakiś czas niezmordowanie dręczyć. Tym, którzy powiedzą sobie “nie” gratulujemy wytrwałości, zaś tym którzy uznali, że już czas najwyższy zrobić swój pierwszy cykl pomożemy zrobić go z głową, czyli skutecznie i bezpiecznie!

Krok 1 – wybór środka
Na rynku jest w chwili obecnej bardzo dużo różnych środków, przynoszących większe lub mniejsze rezultaty, jednakże nie wszystkie będą odpowiednie na pierwszy cykl. Pośród nich istnieją trzy, które najczęściej są wybierane na pierwszą przygodę ze sterydami – metanabol oraz enantan i propionat testosteronu. Dlaczego właśnie te trzy środki? Dlatego, że są skuteczne i dają bardzo dobre rezultaty, przy stosunkowo małej ilości skutków ubocznych. Biorąc pod uwagę siłę działania, nie są one ani zbyt słabe, ani za mocne.
Są delikatniejsze sterydy. Niektórzy zapytają: “Dlaczego nie oxandrolon, primabolan albo winstrol?” Już odpowiadam. Te środki nie nadają się zupełnie na pierwszy cykl, ponieważ... są za słabe! Branie samego oxandrolonu lub winstrolu faktycznie może poprawić regenerację, zwiększyć syntezę białek oraz przynieść dużo siły. Jednakże, po cyklu z zastosowaniem tych środków można spodziewać się przyrostów masy rzędu 2-3 kg. A czy warto robić cykl dla dwóch kilogramów? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.
Są również silniejsze sterydy, których powinno się unikać. Na pewno nie raz byłeś świadkiem, jak dwóch starych koksiarzy rozwodziło się nad wyższością anapolonu nad winstrolem. Niestety, oni już dawno zapomnieli jak to jest robić swój pierwszy cykl, oraz jakie dawki są skuteczne, a jakie stają się toksyczne. Jeśli ktoś usiłuje wmówić Ci, że na pierwszy raz najlepszy będzie boldenon, trenbolon albo anapolon, przytaknij mu i szybko wróć do przerwanej serii ćwiczeń – facet wie tyle o dopingu, ile przeczyta w internecie, a to stanowczo za mało.

Skoro mamy do dyspozycji 3 środki, spróbuje poradzić Tobie, który z nich wybrać.
Metanabol – jest to steryd stosowany na pierwszy cykl przez ponad 90% sportowców. Dlaczego? Bo jest tani, efektywny, w miarę bezpieczny oraz występuje w postaci tabletki. Nie jest łatwo zrobić sobie samemu zastrzyk, szczególnie, jeśli nie miało się z tym nigdy do czynienia. Jeśli odrzuca Cię na widok strzykawki i nie dasz się za żadne skarby świata namówić na sterydy iniekcyjne, metanabol będzie najlepszym wyjściem.
Propionat testosteronu jest to steryd iniekcyjny. Jest bezpieczniejszy niż metanabol, w przeciętnych dawkach nie wpływa negatywnie na pracę wątroby. Działa bardzo krótko – jedynie 2 dni – dzięki czemu można szybko przerwać cykl, gdyby pojawiły się jakieś nieprzyjemne skutki uboczne. Minusem brania tego środka są częste iniekcje, propionat musisz wstrzykiwać co 2 dni.
Enantan testosteronu (znany również jako testosteron prolongatum) jest podobny do wcześniejszego. Jedyna różnica to czas działania. Podczas gdy propionat należy podawać do 2 dni, w przypadku enantanu czas ten wydłuża się do 5 dni. Dzięki temu nie musisz tak często robić zastrzyków.

Krok 2 – Dieta

Musisz wiedzieć o jednym – na cyklu Twój metabolizm ulegnie znacznemu przyspieszeniu. Oznacza to, że przestają Cię obowiązywać zasady, których trzymałeś się dotychczas przy układaniu swojej diety. Zakładając, że ważysz 90kg, jadłeś do tej pory około 180- 200 gram białka, 500 gram węglowodanów oraz 60gram tłuszczów dziennie. 3000kcal to dobra ilość, ale nie dla faceta na koksie! Żeby całkowicie wykorzystać możliwości, jakie daje tobie stosowanie sterydów, Twoja dieta musi być dopięta na ostatni guzik! Musisz zrozumieć, że w takcie kuracji twoje ciało zmienia się w machinę do przerabiania żywności. Jeśli chcesz rosnąć, musisz dostarczać olbrzymich ilości pokarmu – około 270-300 gram białka, 600 gram węglowodanów i około 100gram tłuszczów.

Krok 3 – Suplementacja

Wielu z was zatrzyma się tutaj i pomyśli – zaraz, suplementacja na koksie? Otóż w rzeczy samej! Suplementacja na cyklu jest rzeczą równie ważną, jak dieta czy trening. Bez odpowiednio dobranej suplementacji która „podrasuje” Twoją dietę ciężko jest dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych niezbędną do maksymalnego wzrostu mięśni.
1)Białko. Białko to bez wątpienia najważniejszy suplement stosowany podczas cyklu. Stanowi ono budulec mięśni, bez niego nie ma mowy o jakichkolwiek pozytywnych efektach. Przy założeniu, że będziesz dostarczał z pożywienia 180 gram białka, bierz jeszcze przynajmniej 100g izolatu białek serwatki: Ultra Whey Pro albo Bio-Iso Whey.
2)Gainer. Tradycyjny gainer to podstawa. Zapewnia dostarczenie wysokokalorycznego posiłku szybko i łatwo. Dobrze sprawdzi się w momencie, gdy nie masz czasu zjeść normalnego posiłku w ciągu dnia, oraz bezpośrednio po treningu siłowym. Na miesięczny cykl będziesz potrzebował co najmniej 5 kg Extra Mass.
3)Vitargo. Odbudowuje zasoby glikogenu znacznie szybciej niż inne węglowodany, skraca czas regeneracji, zwiększa poziom energii na treningu. Czy trzeba dodawać coś więcej?
4)Prostate Support – Pamiętaj, że przerost prostaty i wypadanie włosów jest na cyklu zawsze realne. Im mniejsze dawki, tym jest to mniej prawdopodobne, ale jeśli chcesz dbać o zdrowie, Prostate Support koniecznie powinno się znaleźć w twojej torbie treningowej.
5)Kreatyna. Jest to suplement, który powinieneś stosować już po skończeniu kuracji. Pomoże Ci zatrzymać masę którą zrobiłeś w trakcie cyklu.

W tym miejscu się zatrzymam. Mógłbym wymieniać dalej suplementy które są Ci niezbędne. Gdyby faktycznie tak było. Wbrew powszechnej opinii, podczas pierwszego cyklu nie potrzebujesz nic więcej. Zakładając, że nie ważysz 110kg przy jednoczesnym 9% tkanki tłuszczowej, żadne dodatkowe suplementy, jak na przykład antykataboliki, nie będą Ci potrzebne.

Krok 4 – Leki osłonowe

Jeśli masz zamiar stosować doustne saa, koniecznie musisz zabezpieczyć swoją wątrobę, która będzie musiała ciężko się napracować, żeby metabolizować toksyny powstałe podczas cyklu z metanabolu. Pierwsza rzecz, o której musisz zapomnieć to sylimarol, druga to hepatil. Przy stosowaniu sterydów są to dwa całkowicie nieskuteczne leki, które – jak kiedyś sądzono – miały zabezpieczać wątrobę. Nic bardziej błędnego. Musisz wiedzieć, że Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, gdzie jeszcze sprzedaje się preparaty z silimaryny. Lekami, które są naprawdę skuteczne, jest Essentiale Forte lub Esseliv. Dawkowanie: 3x dziennie po 1-2 kapsułki.

Krok 5 – jakie dawki

Cykl 1: Metanabol
Bierzesz przez 4 tygodnie po 20mg metanabolu. Po skończonej kuracji przez 10 dni bierz 1 tabletkę (50mg) clomidu, w celu odblokowania wydzielania własnego testosteronu.

Cykl 2: Enantan testosteronu
Bierz 200mg (2 ampułki testosteronu prolongatum) co 5 dni przez okres 8 tygodni. Po około 2 tygodniach od skończenia cyklu weź przez pierwsze 5 dni po 2 tabletki (100mg) clomidu, oraz przez kolejnych 10 dni po 1 tabletce (50mg).

Cykl 3: Propionat testosteronu
Bierz 75mg propionatu testosteronu co 2 dni przez okres 5 tygodni. Po skończonej kuracji przez 10 dni bierz 1 tabletkę (50mg) clomidu, w celu odblokowania wydzielania własnego testosteronu.


Zasady, o których musisz pamiętać:
Środek dobierasz zgodnie do swoich potrzeb
Nigdy nie bierz więcej niż 1 środek na pierwszy cykl – nie warto łączyć sterydów podczas pierwszej kuracji
Nie bierz więcej niż 250mg środka na tydzień
Jakość treningu musi odpowiadać jakości diety. Pamiętaj, że możesz trenować jak zwierze, ale bez odpowiedniej diety efekty mogą pozostać jedynie w sferze marzeń
Głównym efektem który dadzą Ci sterydy jest poprawa regeneracji. Oznacza to, że na cyklu musisz trenować 2 razy intensywniej, niż normalnie.
Na cyklu pij 5 litrów wody dziennie
Śpij przynajmniej 8 godzin dziennie
Przerwa między posiłkami nie powinna być dłuższa niż 3 godziny
Powyższej rady nie traktuj z przesadą – nie wstawaj w nocy, żeby zjeść posiłek! Noc jest czasem na sen i regenerację, nie na sen przerywany trzema kolacjami
3 razy w tygodniu wykonuj po treningu do 20 minut aerobów, co pomoże zachować w kondycji Twój układ krążenia.

Offline

 

#2 2015-09-23 15:56:20

 Parawan

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2015-09-01
Posty: 353
Punktów :   

Re: !! PIERWSZY CYKL - pod kreską

Ogólnie rzecz biorąc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, dopiero wtedy można myśleć o czymś więcej

Offline

 
ZAPRASZAMY NA WWW.METANKOKSY.PL.TL - KUPUJ PRAWIE ZA DARMO !!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.teamwielgie.pun.pl www.kingbattale.pun.pl www.cs.pun.pl www.iwf.pun.pl www.sloneczny-stok.pun.pl